Pracownia Fotograficzna Kath

Fotografia motoryzacyjna

Pojazdy mają dusze. Każdy kierowca to rozumie i czuje. Moją rolą jest je pokazać. Dobieram plener, który wydobędzie charakter samochodu lub motocykla, pokazując go w zaskakującym i niebanalnym świetle. Niektóre samochody wyglądają fantastycznie w industrialnym otoczeniu opuszczonych fabryk; inne – na polnych drogach; wszystkie odwdzięczają się błyskiem chromu w niskich promieniach wschodzącego lub zachodzącego słońca. Zdjęcia samochodów to uchwycenie ich stylu i dynamiki.

Fotografia motoryzacyjna jest szczególnym rodzajem sztuki, w którym znaczenie mają nie tylko umiejętności i przygotowanie fotografa, ale także ta unikatowa mieszanka koncepcji, scenariusza i otoczenia. Bez dobrze wybranego i przygotowanego pleneru zdjęcia samochodów będą wyglądały na przypadkowe. Z kolei bez odpowiednich warunków pogodowych, zdjęcia będą płaskie i pozbawione głębi. To oznacza, że wybór miejsca na sesję fotograficzną nie jest łatwy. Musimy zwracać uwagę nie tylko na otoczenie, ale także na kierunek ekspozycji: jeśli na przykład znaleźliśmy idealny plener, ale światło będzie padało na niego tylko w godzinach popołudniowych, musimy dostosować do tego godzinę sesji.

Musimy pamiętać, że dobra, pełna sesja fotograficzna trwa wiele godzin. W jej trakcie wykonujemy nie tylko zdjęcia wnętrza samochodu, jego detali i ogólne zdjęcia sylwetki. Jednym z najciekawszych i najbardziej satysfakcjonujących elementów sesji są zdjęcia w ruchu i to jest prawdziwa przygoda. Fotografie w ruchu wykonuję w różnych technikach, a ich dynamika i wyraz to najlepsza nagroda za niekończące się przejazdy.

Wiele w moich sesji znajdziecie w czasopiśmie Automobilista.

Sprawdź jakie rodzaje sesji wykonuję i zadzwoń. Porozmawiajmy o Twoim pojeździe i o tym, w jaki sposób wydobyć jego charakter!

 

Obejrzyj galerię

Spotkajmy się online