Pracownia Fotograficzna Kath

Fotografia biznesowa

Zapraszam na sesje biznesowe. Od start-up'ów po korporacje.

Scrolluj w dół

Fotografia biznesowa Bielsko–Biała

Fotografia biznesowa w Bielsku-Białej to bardzo ciekawa i rozległa dziedzina.

01.

Bielsko-Biała to niewielkie, lecz niezwykle ciekawe plenerowo miasto o dużym potencjale. Ten potencjał przekłada się także na fotografię: różnorodna architektura, doskonałe plenery, piękne otoczenie - to wszystko oznacza, że różne rodzaje fotografii, także fotografia biznesowa, ma w Bielsku-Białej szansę na naprawdę doskonałe kadry.

Fotografia biznesowa

Strony internetowe i profile w mediach społecznościowych opisują życie Twojej firmy i budują Twój wizerunek w internecie.

02.

Ważne, by ten wizerunek był jak najbardziej zbliżony do tego, w jaki sposób chcesz, by przyszli Klienci postrzegali specyfikę Twojej działalności. Profesjonalne zdjęcia biznesowe Twojej firmy i pracowników pomogą Ci zwizualizować Twoją ofertę i bliżej przestawić Twoje usługi.
Fotografia biznesowa to bardzo szerokie pojęcie, zależne od branży, w której działasz. Niektóre firmy wymagają przeprowadzenia sesji w swojej siedzibie, by pokazać specyfikę działalności. Będą się często wiązać z innym typem fotografii, takimi jak fotografia wnętrz – jeśli chcemy pokazać Twoje biuro, sklep, punkt usługowy, restaurację etc. – lub fotografia produktowa. Bardzo często potrzebne jest pokazanie codziennego życia firmy i wówczas świetny pomysł to swego rodzaju reportaże, przedstawiające relacje pracowników i klientów. Nie oferujesz wyłącznie produktu lub usługi. Za Twoją ofertą kryją się emocje, które chcesz przekazać przyszłym Klientom. Dlatego profesjonalnie wykonane zdjęcia biznesowe, które nie tylko prezentują surowe informacje na temat oferty, ale także pokazują kulisy życia Twojej firmy, to sposób na kreatywne przedstawienie unikalnego charakteru Twojej kadry.

Kreatywny fotograf będzie wiedział, jak wykorzystać Wasze hobby i zainteresowania, by zilustrować cechy i indywidualność każdego członka zespołu.

Zdjęcie biznesowe – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Sesje portretowe

Lubimy wiedzieć, z kim mamy do czynienia, czy to w mailach, czy to w długich rozmowach telefonicznych na temat współpracy.

03.

Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest portret biznesowy Twoich pracowników. Niezależnie, czy jesteś członkiem kadry zarządzającej dużej firmy, czy szefem kreatywnego startupu, dobrze wykonane sesje pomogą wykreować Twój wizerunek.
Specjalizuję się w ciekawych, nietypowych sesjach, które w inspirujący sposób podkreślają charakter członków zespołu. Wyzwaniem dla fotografa jest często pokazanie naturalnego charakteru portretowanej osoby. Sięgam wówczas do sprawdzonych pomocy: akcesoriów i scenografii, w której modele czują się swobodnie. Zdjęcia biznesowe nie muszą być wykonane na monolitycznym tle w studiu i przedstawiać odziane w garnitur osoby z założonymi defensywnie rękami. Oczywiście w niektórych branżach tego typu fotografie można wykorzystać w dokumentach typu cv, ale przy prezentacji kreatywnej osoby ważne jest nieszablonowe podejście. Często świetne rozwiązanie to sesje biznesowe w plenerze.

Zdjęcia portretowe wykonuję stałoogniskowym obiektywem, tzw. “krótkim tele”. Dzięki wysokiej jasności, portrety są plastyczne i pełne światła.

Fotografia korporacyjna

W fotografii biznesowej zależy nam, by pokazać jak najszerszy przekrój branży, kadry oraz charakteru i stylu pracy w firmie.

04.

Dlatego komplet zdjęć korporacyjnych powinien zawierać szereg różnych typów fotografii, poczynając od portretów biznesowych, odzwierciedlających styl pracy w Twojej firmie, przez zdjęcia pracowników przy codziennych zajęciach oraz przy wypoczynku, a także w plenerze, po zdjęcia produktowe.
Twoje oferta zostanie przedstawiona poprzez zdjęcia wykonane w studio, a następnie poddane obróbce. Podobnie zdjęcia pracowników – dobrze sprawdzi się tutaj zarówno studio fotograficzne, jak i odpowiednio doświetlone i przygotowane miejsce codziennej pracy.

W fotografii biznesowej istotne jest, by okazać jak najszerszy przekrój branży, kadry oraz charakteru i stylu pracy w firmie. Dlatego komplet zdjęć korporacyjnych powinien zawierać szereg różnych typów fotografii, poczynając od portretów biznesowych, odzwierciedlających styl pracy w Twojej firmie, przez zdjęcia pracowników przy codziennych zajęciach oraz przy wypoczynku, a także w plenerze, po zdjęcia produktowe.

Twoje oferta zostanie przedstawiona poprzez zdjęcia wykonane w studio, a następnie poddane obróbce. Podobnie zdjęcia pracowników – dobrze sprawdzi się tutaj zarówno studio fotograficzne, jak i odpowiednio doświetlone i przygotowane miejsce codziennej pracy.

Zdjęcie ludzi przy stole – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Fotografia w Bielsku Białej

Bielsko-Biała jest bardzo ciekawym miastem pod względem sesji plenerowych.

05.

Sesje biznesowe nie muszą odbywać się na białym, nudnym tle. Pozwólmy sobie na odrobinę kreatywności i pokażmy Twój zespół w ciekawym otoczeniu, w charakterystycznych lokalizacjach. To doda autentyczności i charakteru identyfikacji Twojej firmy. Zarówno w Bielsku-Białej, jak i innych miastach, znajdziemy odpowiedni plener i dobierzemy właściwy zestaw akcesoriów.

Jak się przygotować do sesji biznesowej

Profesjonalizm w fotografii to nie tylko sprzęt (tak naprawdę sprzęt to niewielka część finalnego efektu).

06.

Sesje dla każdej branży wymagają indywidualnego i kreatywnego podejścia. Dlatego przed sesją poświęć chwilę na rozmowę na temat tego, w jaki sposób widzisz rozwój swojej działalności i jej wizerunek.
Omówimy najlepsze lokalizacje i scenografię. Bielsko biała to piękne miejsce na plenerowe sesje biznesowe. Porozmawiamy na temat najbardziej twarzowych ubrań i makijażu.

W fotografii biznesowej ważna jest nie tylko odpowiednia stylizacja, ale także, a może przede wszystkim, samopoczucie fotografowanych osób. Dlatego szczera rozmowa z fotografem przed sesją jest często bardzo istotnym elementem pracy.

Jak zamówić sesję

Serdecznie zapraszam do kontaktu!

07.

W rozmowie omówimy zakres sesji, jej charakter oraz lokalizację. Obejrzymy przykładowe cykle zdjęć, tak by wszyscy mieli jasność co do oczekiwanego efektu. W fotografii korporacyjnej, podobnie jak portretowej czy studyjnej, dobry klimat to bardzo ważny aspekt, który nie tylko spowoduje, że sesja będzie miłym wspomnieniem, ale także efekt na fotografiach będzie bardziej spontaniczny i naturalny.

Spotkajmy się online