Pracownia Fotograficzna Kath

Fotograf Bielsko-Biała

Jestem fotografem z wieloletnim stażem. Wykonuję sesje o różnym charakterze, oferując profesjonalne usługi fotograficzne.

Scrolluj w dół

Sesje fotograficzne w Bielsku Białej

Mieszkam w Bielsku Białej i tutaj odbywa się większość sesji, które wykonuję.

01.

Bielsko biała i okolice tego miasta to rewelacyjny plener, na przykład dla sesji motoryzacyjnych. Bardzo dobrze sprawdzają się słabo uczęszczane lokacje, takie jak Strefa Przemysłowa w Mazańcowicach, lub plenery o epickich widokach, jak Wielka Pętla Beskidzka. Samo centrum Bielska to także bardzo różnorodne i inspirujące miejsce.

Fotografia motoryzacyjna

Fotografia motoryzacyjna to moja pasja.

02.

Specjalizuję się szczególnie w fotografii pojazdów zabytkowych. Sesje zdjęciowe tego typu obiektów są niezwykłą przygodą. Ze względu na gabaryty, samochody wymagają odpowiedniego sprzętu (szerokokątny obiektyw), a przede wszystkim właściwej pogody i czasu. W każdej fotografii światło gra pierwsze skrzypce, natomiast w fotografii motoryzacyjnej – bezwzględnie jest ono najważniejsze. Dlatego zrywamy się wcześnie rano, szukamy pleneru bez nadmiernego tłoku. Wykonujemy zdjęcia zarówno statyczne, jak i w ruchu.

Zdjęcie samochodu – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Fotografia zwierząt

Zwierzęta to niezwykle wdzięczny obiekt fotografii.

03.

Są szczere i autentyczne, dzięki czemu zdjęcia wyglądają naturalnie i niosą w sobie wielki ładunek emocjonalny. Jednak fotografowanie zwierząt wymaga dużego refleksu i odrobiny znajomości ich zachowania. Nieodzowna jest pomoc właściciela, który pomoże w skierowaniu zwierzaka we właściwym kierunku lub w utrzymaniu jego uwagi. Bardzo istotne to przygotowanie na sesję przysmaczków i ulubionych zabawek.

Zdjęcie psa – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Fotografia biznesowa

Pod tym hasłem kryje się bardzo szeroki spectrum fotografii.

04.

Do materiałów promujących firmy zaliczają się fotografie od portretowych, przez zdjęcia oferty (czyli fotografię produktową), po zdjęcia przedstawiające zespół przy pracy czy lokal, w którym świadczysz swoje usługi. Wykonuję wszystkie tego typu zdjęcia. Bielsko biała to także świetny plener dla fotografii o charakterze bardziej eventowym, pokazujące życie firmy w szerszym spectrum.

Fotografia reklamowa

Najbardziej powszechnym rozumieniem pojęcia fotografii reklamowej są zdjęcia produktu (tzw. “packshot”).

05.

Mogą być wykonane w rozmaitych konwencjach, od bezcieniowej fotografii na monolitycznym tle, po zdjęcia pokazujące dany przedmiot w swoim naturalnym otoczeniu (np. mabel w pokoju, filiżankę – na stole, pióro na biurku etc). Wykonuję wszystkie tego typu fotografie, choć przyznam że najbardziej lubię te kadry, w których istotna jest kompozycja i pokazanie “życia” przedmiotu. Niewielkie gabarytowo artykuły fotografuję w moim domowym studio, większe – w wynajętym profesjonalnym studiu fotograficznym.

Innym rodzajem fotografii reklamowej jest prezentacja usług, które świadczy Twoja firma. Mogą to być zdjęcia zadowolonych klientów, zdjęcia Twojego zespołu przy pracy lub zdjęcia Twojego lokalu.

Zdjęcie biznesowe – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa jest niezwykle szerokim pojęciem.

06.

Fotografia produktowa jest niezwykle szerokim pojęciem. Produktem może być wszystko, od niewielkiego przedmiotu, który będzie dobrze wyglądał na białym tle w bezcieniowym środowisku, przez apetyczne wypieki, które najmocniej przemawiają do wyobraźni w pięknej scenografii, po samochody. Każdy produkt wymaga unikatowego podejścia. Kreatywny, dobry fotograf będzie potrafił dobrać tło i otoczenie w taki sposób, by wydobyć najciekawsze aspekty fotografowanego przedmiotu i przedstawić go w jak najlepszym świetle. Studio fotograficzne bardzo ułatwia sprawę, niemniej najważniejsza jest naturalna, niewymuszona stylizacja.

Zdjęcie jedzenia – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Fotografia eventowa

Bardzo ciekawym rodzajem fotografii (której szczególną formą jest fotografia ślubna) jest fotografia eventowa.

07.

Są to reportaże, które pokazują wydarzenie, przedstawiają jego charakter i unikatowość. Moim ulubionym typem reportażu są zdjęcia z imprez motoryzacyjnych, takich jak rajdy. Tego typu zdjęcia pokazują dynamikę przeprowadzanych prób, emocje uczestniczących w nich ludzi. Staram się uchwycić ciekawe momenty i być tam, gdzie dzieje się wartka akcja. Dzięki temu tego typu fotografie są fantastyczną pamiątką. Niezwykle ciekawe są zdjęcia tego typu imprez nie tylko “w trasie”, ale także na terenie Bielska Białej, podczas tzw. konkursów elegancji czy pokazowych przejazdów.

Zdjęcie ludzi przy stole – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Fotografia wnętrz

Profesjonalna fotografia wnętrz wymaga – w stopniu większym, niż jej niektóre “kuzynki” – profesjonalnego sprzętu.

08.

Niestety w niewielkich pomieszczeniach musimy posługiwać się obiektywem o szerokim kącie, a nierzadko także aparatem pełnoklatkowym; z kolei ograniczona ilość światła wymaga korzystania ze statywu przy długim czasie naświetlania. Niejednokrotnie nie da się obyć bez dodatkowych źródeł światła. Na dodatek zdjęcia tego typu wymagają następnie istotnych zabiegów, takich jak składanie obrazów o różnej ekspozycji czy retusz fotografii. To wszystko pozwala na otrzymanie odpowiednio doświetlonych wnętrz i harmonijnych kadrów.

Zdjęcie kuchni – Kath Fotograf Bielsko-Biała.

Jak się przygotować do sesji zdjęciowej

Największym problemem w każdym przedsięwzięciu są niejasno sprecyzowane oczekiwania.

Jeśli chcesz, by Twoje zdjęcia cieszyły Cię (lub sprawdziły się w Twojej pracy), musisz spróbować bardzo jasno i czytelnie przedstawić swoje oczekiwania. Dobrze jest obejrzeć przykładowe zdjęcia danego rodzaju i omówić je z fotografem. W ten sposób pokażesz, czego sobie życzysz, a co jest w Twoim zleceniu niepożądane. Dobry fotograf będzie potrafił określić, jaki jest oczekiwany przez Ciebie styl i charakter zdjęć, jeśli wraz z Tobą przejrzy swoje lub cudze portfolio i wspólnie ustalicie, czego sobie życzysz i w jaki sposób można to osiągnąć.

Oczywiste jest także, że należy odpowiednio przygotować model. Czy jest to samochód, wnętrze, pies czy człowiek, każdy potrzebuje odrobiny uwagi i pielęgnacji. Profesjonalny retusz może usunąć wiele problemów, takich jak leżący na podłodze kabel czy plamy na kierownicy, niemniej mówimy tutaj o fotografii, a nie o grafice komputerowej. W imieniu swoim i wszystkich koleżanek i kolegów fotografów proszę, przygotuj się do sesji, sprzątając swoje wnętrza czy samochody i poświęcając tyle czasu przed lustrem, ile to konieczne, by czuć się dobrze i swobodnie (w przypadku fotografii ludzi). Sprawdź, czy w pomieszczeniach nie ma pamiątek czy przedmiotów, których nie chcesz “utrwalać” czy publikować.

Jak wybrać fotografa

Zdjęcia, które zamówisz, będą musiały na siebie “zapracować” – w przypadku zdjęć firmowych – lub będą stanowiły wspomnienia na wiele kolejnych lat.

W obu przypadkach dobrze jest stawiać na profesjonalizm i kreatywność. Wybierz fotografa, kierując się przede wszystkim jego portfolio. Jeśli styl fotografa jest spójny i jego prace są dla Ciebie przyjemne dla oka, nie trać czasu i zadzwoń. Każda sesja powinna być poprzedzona rozmową, dlatego od razu postaw na kontakt telefoniczny. W bezpośrednim kontakcie określisz, czy czujesz się swobodnie i czy fotograf swoim zachowaniem zachęca do skorzystania ze swojej oferty. Oczywiście w ostatecznym rozrachunku liczą się zdjęcia, ale pamiętaj, że dobra atmosfera podczas sesji jest bardzo ważnym elementem klimatu finalnych fotografii.

Zamów własną sesję zdjęciową

Potrzebujesz fotografii dla swojej firmy, wnętrz, pojazdów czy też zwierząt? Zapraszam serdecznie do kontaktu.

Sprawdź, czy moje podejście Ci odpowiada i czy znajdziemy wspólny język.

Jeśli zdecydujesz się na sesję u mnie, możesz spodziewać się kilkugodzinnej zabawy (w zależności od stopnia skomplikowania i złożenia sesji). Przy sesjach samochodów, o ile zdecydujesz się na zdjęcia w ruchu, konieczne będą wielokrotne przejazdy, by zagwarantować uchwycenie najlepszego kadru.

Usługi fotograficzne nie polegają tylko na przeprowadzeniu samej sesji, czy to studiu, czy w plenerze. Pamiętaj, że najpierw trzeba poświęcić chwilę na przygotowanie koncepcji, a potem – potrzebne jest wywołanie zdjęć.

Wywołanie zdjęć

Wszyscy patrzą na mnie z niedowierzaniem, kiedy mówię, że muszę wywołać zdjęcia.

“Przecież używasz cyfrówki” – mówią. Owszem, używam pełnoklatkowego aparatu cyfrowego. Niemniej obróbka w ciemni, czy to fizycznej (laboratorium) czy cyfrowej (aplikacje do obróbki surowych plików graficznych) jest nieodzownym elementem procesu fotografii.

Obróbka i postprodukcja trwa najczęściej kilka dni. Raczej nie spodziewaj się rezultatów sesji wcześniej, niż tydzień po niej. A to nie dlatego, że odkładam je na półkę, ale dlatego, że potrzebuję świeżego spojrzenia na różne możliwe warianty obróbki, by uzyskać najlepszy efekt.

Następnie otrzymujesz, w zależności od wybranego wariantu, zdjęcia w wersji elektronicznej, przesłane przez serwis wetransfer, lub fotoobrazy wywołane w profesjonalnej drukarni (współpracuję ze sprawdzoną drukarnią w Bielsku białej).

Fotograf Bielsko

Pracuję w Bielsku Białej, ale jestem mobilna i wykonuję sesje zdjęciowe od Tarnowa po Wrocław.

W każdym mieście znajdujemy ciekawe plenery, dzięki którym udaje się nam wydobyć urok fotografowanego modelu – czy jest to samochód, czy motocykl, pies, czy coś jeszcze innego.

Pasjonuję się fotografią naturalną. Jak wielu fotografów, pracuję czasem w studiu, ale moją ulubioną metodą pracy są sesje plenerowe. Wykonuję je w rozmaitych miejscach, czy to w samym mieście, czy w zielonych terenach z dala od miasta. Sesje w plenerze to piękne, naturalne światło i za każdym razem odmienne warunki, które wymagają kreatywności i świeżego spojrzenia.

Mam nadzieję, że wykonane przede mnie zdjęcia będą dla Ciebie piękną pamiątką na długi czas, a zdjęcia produktowe czy biznesowe sprawdzą się znakomicie w Twojej pracy.

Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio i do kontaktu.Kath – Fotograf Bielsko-Biała ?
Kasztelańska, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 605 485 311

Spotkajmy się online